Pomóc, jede tramvaj!

21. června 2011 v 16:09 | Princess of stupidos |  Deníčkuju... (se změněnými jmény)
Už jsem psala o ranním zpoždění, když jsem jela do školy. Teď bych vám ale ráda napsala o jiném, poledním hororu! Vy to sice nevíte, možná ale tušíte, že jsem z menšího města, kde rozhodně nejezdí tramvaje. Až teď, když jsem začala chodit do školy do Plzně, jsem měla možnost vyzkoušet si, jaké to je jet tramvají. Všichni si teď o mě asi budou myslet, že jsem úplně stupidní, ale já donedávna prostě nechápala jezdění tramvají.
Teď už ale, co se stalo: Dopsala jsem zkoušku a šla na chodbu. Tam byly už i jiné holky. Byly tam 2 skupinky: Aynt, Kája a Týna, které chtěly jít ke Káje domů a Hanča, Sára a Martina, které chtěly jet do Plazy. Měla jsem půl hodiny času a tak jsem se snažila naše Plazačky přesvědčit, aby šly do Tesca - marně! Nakonec jsem se rozhodla, že je alespoň kousek vyprovodím. Hned se vydali do obchodu, kde si chtěly koupit "Black" - jistě každý zná, takové pití v černé flašce - tady je obrázek:
Já jsem naneštěstí byla poslední a... víte, co udělaly? Hanča ještě stála u poklady a křičela na holky: "Počkejte na mě!" Když pak odcházela, zakřičela jsem: "A na mě taky!" Odpověděly: "My nemůžem." a šly pryč. Vyšla jsem před obchod, ale nikde jsem je neviděla.
Když najednou! Spása! Na zastávce tramvaje jsem zahlédla Ayntiny blonďaté vlasy. Rychle jsem k nim běžela a když se mě ptaly, co se děje, jen jsem řekla, že se mi domů nechce a že pojedu až vlakem ve 12. Jely jsme tedy všechny 4 ke Káje. U Káji jsme si pouštěly, nebo spíš zkoušeli jsme si pouštět, různé filmy.
A jak jsme tak zkoušely, úplně jsem zapomněla na čas. Najednou kouknu na hodiny a je 11:40. Jenom mi uklouzne: "Sakra!" a už se koukám na holky. "Tak kdo pojede se mnou?" Koukají se tázavě po sobě. "My nemůžem, nám to jede až v půl." řeknou Aynt a Týna. "No, a já jsem tu doma." nervózně se usměje Kája. Tohle bylo pro mě skoro jako odsouzení k zabloudění! Kája poznala, že to asi nebude nejjednoduší, vzala papír a začala kreslit: "Podívej, tady jsme. Půjdeš prostě rovně až na tu velkou, hlavní silnici a tam zabočíš doleva. Tam je zastávka tramvaje." Aynt ale věděla, že to není jediný problém. Věděla totiž, že jsem ještě nikdy sama tramvají nejela a že se v Plzni vůbec nevyznám. "Klid," řekla mi, "prostě nasedneš na 1 a jedeš." "No tak díky." řekla jsem se zkroušeným výrazem v tváři a ironickým úsměvem na rtech. "Pojď, já ti to ještě před domem ukážu!" řekla Kája a už mě vedla ke dveřím. Venku mi ještě jednou ukázala směr a pak se vrátila dovnitř.
Na hlavní jsem došla v pořádku, ale pak jsem šla a šla a zastávku jsem nikde neviděla. Byla docela dost daleko... Když jsem přišla, uviděla jsem, že tam zrovna je tramvaj. Byla tam 1 a tak jsem rychle nastoupila. Až vevnitř ve mně hrklo-mohla to být jiná jednička, nebo 12 :-) .
A teď jsem jela. Jela jsem a nevěděla jsem kam! No, vlastně věděla! Na Vřesovou! Jenže protože se v Plzni vůbec nevyznám, nevěděla jsem, jestli je to správným směrem. Když jsem pak projela ještě Olšovou a Liliovou, řekla jsem si, že ještě jeden název, který neznám a vystupuju. Když se ozvalo: "Jedlová", popadla jsem tašku a vystoupila.
Bylo 11:47 a já nevěděla, co dělat! Když jsem se po minutě vzpamatovala, podívala jsem se na další zastávky. A málem mě kleplo! Mikulášské náměstí a Hlavní nádraží ČD! Vzala jsem tedy tašku a šla dál pěšky. Na Jedlové už jsem totiž byla, jen jsem nevěděla, že se jmenuje Jedlová :-) ... Na nádraží jsem dorazila ve 12:06. Rychle jsem běžela ke svému vlaku.
Na dnešní den, alespoň, co se týče dopravy, opravdu nezapomenu! Zdraví vás vaše stupidní Princess of stupidos!

(Jako bonus přikládám můj premierový lístek na tramvaj, koupený Plzeňskou - můžete 3x hádat, co je tam jinak, než na normální - a useknuté okraje nepočítám - to udělal skener :-) )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elleine Elleine | Web | 21. června 2011 v 18:03 | Reagovat

Toho "útvaru" jsem si vůbec nevšimla xD Ale uznávám, že to vypadá divně :D

2 aynt aynt | 21. června 2011 v 19:09 | Reagovat

Za 1. Já nemám blondaté vlasy....!! :-? A za 2. Vždyt říkám: Pojedeš 1. pořád až na hl. nádraží...Ale jinak jsi to zvládla celkem dobře :-D Ps: A za Cimrmanovo nábř. taky tleskám... ;-)

3 Princess of stupidos Princess of stupidos | Web | 21. června 2011 v 19:36 | Reagovat

[2]: Tak za 1. nebudu tam psát blondo-hnědo-červené vlasy a za 2. nevěděla jsem, jestli je to ta správná 1 a za 3. nemůžu za to, že jsem stupidní ;-)

4 aynt aynt | 21. června 2011 v 20:17 | Reagovat

Dobře, dobře ustupuji...( Ale vlasy mám hnědý :-P )

5 Princess of stupidos Princess of stupidos | Web | 22. června 2011 v 6:49 | Reagovat

[4]: To je dobře, že ustupuješ (ale máš je skoro stejně blonďatý jako hnědý :-P )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama