Sen

25. června 2011 v 9:05 | Princess of stupidos |  Deníčkuju... (se změněnými jmény)
Úúúúúf! Včera mě bolela hlavinka! Ještě vám dneska napíšu, proč. Ale teď vám chci napsat, co se honí v noci v bolavé hlavě Princess of stupidos. Omlouvám se, že to nebude nějaké vzorové vyprávění... Ale to víte, sen!
Byly jsme na skautké výpravě testovat nové stany. Protože jsme ale neměly jistotu, že vše hladce projde, měly jsme radši zarezervovaný jeden dům a louku za ním - louku pro stany a dům, kdyby byly stany v nepořádku...
Co čert nechtěl, stany nám měla přivézt vrtulníkem Veverka (neptejte se, kde ho vzala - to nevím ani já), která na nás zapomněla a vyletěla i se stany až kolem 22:00. Já, Liška a Broskev jsme si řekly, že nás to tam nebaví a že se půjdeme projít.
Docela jsme oněměly úžasem - objevily jsme asi o kilometr dál podobný tábor, kde měli taky dům a za ním louku, jenže oni už ji měli plnou malých stanů. A ty stany! Byly zelené a tak malé! A přesto jsem v jednom ve světle baterky zahlédla obrysy dvou lidí.
Teď z nejbližšího stanu vylezla nějaká osoba. Měla skautský kroj a k němu dloooouhou džínovou sukni. Husté vlniité černé vlasy jí jednotně spadaly na ramena. Podívala se na nás a řekla: "Á, cizinci." Okamžitě k nám přitoupila a podívala se zpříma na Broskev: "Ty jsi pták." a ukázala jí obrázek takového žlutého ptáka v anime. Broskev celá vykulená jen koktala: "Hmmm, j-já n-e-e..." Nenechala ji domluvit: "Jsi volná a proto také velice přelétavá." Tak tohle Broskev umlčelo. Teď přeskočila pohledem na Lišku: "Ty jsi ryba." I Liška byla překvapená, co to ta žena říká. Ale viděla také, co řekla Broskvi a tak jen mlčenlivě, ale neklidně vyčkávala na to, co se o sobě dozví ona. Žena mezitím vytáhla pochybný obrázek ryby. Bylo to něco, co vypadalo jako protáhlý tmavý kosočtverec na šedivém pozadí. "Styď se, být takhle u dna." a opravdu - teď jsem si všimla, že se pod "rybou" na obrázku táhne tenká žlutavá čára - to muselo být dno! Liška se zkroušeně dívala dolů, na špičky svých bot. Já normálně na takovéhle "zjevy" nevěřím, ale když jsem slyšela, co řekla mým kamarádkám, byla jsem zvědavá, co řekne mě. "Ty jsi víla." Kdybych byla v komixu, asi by mi v té chvíli nad hlavou vyskočil obrovský otazník. "Estetická a citlivá duše." dodala ta žena.
Ještě chvíli jsme na ní všechny tři s úžasem koukaly a pak pomalu začaly couvat směrem k našemu "táboru". Jenže ne všechny - Broskev stála. A nekoukala na "vědmu" ale na činnosti za ní. Holky tam batikovaly trička, kluci kolem nich pobíhali a ptali se, jestli nechtějí s něčím pomoc. Všechny tři nás to naprosto okouzlilo - tohle by naši skauti nikdy neudělali. Broskev to ale zasáhlo nejvíc. Bylo jí jedno, co jí "vědma" před chvílí řekla. Prostě se k nám otočila a povídá: "Holky, promiňte, ale já tu zůstanu." Já i Liška jsme se na sebe podívaly neschopny slova. "No tak a-ahoj." vykoktaly jsme nakonec a vydaly se na zpáteční cestu.
Zrovna když jsme se vrátily, začalo pršet. Naštěstí už tam na nás čekal stan. Rychle jsme tam vlezly, chvíli si povídaly a šly spát. Teda Liška šla, já jsem kvůli Broskvi nemohla usnout. Snad se jí něco nestane! Radši jsem šla do našeho rezervovaného domu, abych otevřela přední dveře.
A opravdu! Za chvíli jsem uslyšela křik: "Haló, Skřítko, Liško, Veverko, kde jste kdo? Běžela jsem za křikem. Za chvíli jsem jí uviděla. Zmáčenou napůl od deště a napůl od slz. Rychle jsem ji dovedla do domu. Nemohla ze sebe vypravit ani slovo. A když jsem se jí ptala, co se stalo, nechtěla to říct. Udělala jsem jí čaj a připravila všechno pro přespání v domě. Pak jsem se vrátila do našeho stanu a lehla si. Ještě dlouho jsem uvažovala, co se asi stalo.
Pak jsem usnula. A jakmile jsem usnula, probudila jsem se (samozřejmě že v realitě! :-) )

V tomto vysněném příběhu se poprvé a naposled projevila má citlivá stránka. Nepokoušejte mě. Zdraví vás vaše jen jednou citlivá Princess of stupidos!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama