Harry Potter a relikvie smrti - část 2

20. července 2011 v 13:33 | Princess of stupidos |  Koukám, shrnuju, hodnotím (filmy)
Jojojo, zdravim jak vždycky...
Včera jsem si konečně našla mezi vším tím běháním z Faktoru strachu do různých Talkshow našla čas, abych se podívala na celkem nový film mé dobré kámošky Emmy Watson - Harry Potter a Relikvie smrti část 2. Nuže - tady je recenze:


Začátek byl poměrně dobře zpracovaný - byla jsem zvědavá, jak to filmaři zvládnou. Opravdu se mi líbil sestřich poslední scény z minulé části...

Nicméně mi přišlo, že až do bitvy v Bradavicích se vše odehrávalo zbytečně rychle. Připadá mi, že kdyby se filmaři snažili, zkrátit trochu bitvu a přidat na cestě do Bradavic, určitě by to tomu neuškodilo. Když už ale chtěli udělat bitvu dlouhou, nepovedlo se jim podle mě udělat hodinu času vymezného na vydání Harryho přesvědčivou. Nepřipadalo mi, že by Harry hodinu jen tak běhal po hradě. Musím ale ocenit zajímavý moment, kdy ředitel Severus Snape chce, aby každý, kdo ví o pohybech Harryho Pottera, vystoupil z řady a vystoupí sám Harry a se slovy: "Myslím, pane řediteli, že i přes všechna bezpečnostní opatření máte problém s bezpečností. A obávám se, že trochu rozsáhlejší problém." vejde do Velké síně zbytek bojovníků. Vizuální efekty jsou, jak už jsme u Harryho Pottera zvyklí, skvělé. Docela zvědavá jsem byla taky na Snapeovy vzpomínky... Spokojená jsem byla s nádherným hereckým obsazením v mládí. Na druhou stranu mi občas připadaly vzpomínky zmatené - což byl možná účel, ale mně se to nelíbilo. K "O 19 let později". Myslím, že se filmařům podařilo, udělat herce staršími, ale ne zase o 19 let... tak možná o 10, ale 19 je prostě moc... Děti byly dobře vybrány - dalo by se předpokládat, že jsou dětmi svých filmových rodičů. Teď už takové malé shrnutí:


Nejdojemnější momenty:
1. Když Voldemort zabil Snapea a ten pak Harrymu dal své vzpomínky skryté v slzách.
2. Když všichni Weasleyovi oplakávali Freda a kamera pak sklouzla na Lupina a Tonksovou, kteří tam leželi sami pro sebe a nikdo nad nimi netruchlil...
3. Když ve Snapeových vzpomínkách bylo, jak chvíli po zavraždění Lilly a Jamese Voldemortem držel Lilly v náruči a byl smutný.
Nejtrapnější okamžiky:
Nejtrapnější bylo, když se asi v pěti minutách stalo tohle:
1. Když Hermiona s Ronem utíkali z Tajemné komnaty, začali se najednou líbat.
2. Když se Ginny uprostřed boje potká s Harrym okamžitě se taky začnou líbat.
3. Když se Neville probere z Voldemortova kouzla odraženého alespoň trochu Nebelvírovým mečem, začne se ostatních ptát, kde je Lenka, že prý ji miluje a že jí to musí hned říct, když budou oba do svítání mrtví!Co mě mrzí, že ve filmu vynechali:
1. Moc mě zajímalo, jak vypadá pokoj Lenky Láskorádové, ve kterém měla mít na zdech portréty svých přátel...
2. V "O 19 let později" si spolu Harry a Ron vůbec nepovídali o tom, jak Ron získal řidičák, na co jsem se dost těšila :-D
3. Harry nešel do Havraspárské věže, aby se podíval, jak vypadá diadém Roweny z Havraspáru, kde zlikvidoval sourozence Carrowovi.
Film se mi líbil a táta, se kterým jsem na něm byla říkal, že je lepší než ta 1. část :-) . Očekávejte, že ještě dnes, nebo zítra přidám exkluzivní rozhovor s mou sestřičkou na téma všech dílů Harryho Pottera, jak knižních, tak filmových zpracování.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Allys Allys | 20. července 2011 v 14:27 | Reagovat

Severus forever!! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama