Kapitola 2. Konečně to přišlo!

13. srpna 2011 v 18:07 | Princess of stupidos |  Když Pobertové byli ještě Pobertové
Ahoj,
nevím, jestli to tu někdo bude číst, ale mě to psát baví. Přináším Vám 2. kapitolu povídky: Když Pobertové byli ještě Pobertové. Z toho vyplývá další dávka Pobertovských přísloví:
1. Tak dlouho se chodí se džbánem pro máslový ležák, až vás Filch nachytá.
2. Bez Siria nejsou koláče. Někdo do toho Medového ráje musí.
3. Ve víně je pravda a v lihu je Sirius.
Ale teď už přeju příjemné počteníčko :-) ...

Dalšího rána Lily vběhla do kuchyně: "Mami, přišel mi nějaký dopis?" ptala se nedočkavě. "No, zlato, já, ani tatínek jsme zatím poštu nevybírali…"
Lily vyběhla do předsíně, vzala si pantofle a jen tak, v županu si vyběhla na ulici ke schránce, šáhla dovnitř a ucítila nějaký papír. Div ty dopisy nepoškodila, když je chtivě vyndávala. Jakmile je držela v rukou, začala se jimi probírat. "Jeden červený s pruhem, pro mámu a tátu od úřadů, jeden se srdíčkem na obálce pro Petunii, pohled pro všechny od babičky Alice a… -a…" až do teď si tohle všechno šeptala nahlas, když však dospěla k poslednímu, hlas se jí zadrhl. Když na něm uviděla své jméno a zvláštní erb, nebylo pochyb! Musel být z Bradavic!
Hned za chůze jej otvírala. Skoro nemohla uvěřit svým očím, stálo tam:
ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCH
Ředitel: Albus Brumbál
(nositel Merlinova řádu první třídy, Veliký čaroděj, Nejvyšší divotvorce, Nejhlavnější hlavoun, Mezinárodní sdružení kouzelníků)
Vážená slečno Evansová,
S potěšením Vám oznamujeme, že ve škole čar a kouzel v Bradavicích počítáme se studijním místem pro Vás.
V příloze Vám zasíláme seznam všech potřebných knih a vybavení.
Školní rok začíná 1. září. Očekáváme Vaši sovu nejpozději 31. července.
Se srdečným pozdravem
Minerva McGonagallová
Minerva McGonagallová, zástupkyně ředitele
Smála se úlevou, když přiběhla do kuchyně. "Dostala jsem ho! Sev včera říkal, že přijde, a já mu nechtěla věřit! Já jsem tak šťastná! Její otec zvedl hlavu od novin: "Co jsi dostala, Lily? Kdo je Sev? Co se stalo?" chrlil ze sebe jednu otázku za druhou. A když spatřil dopis v její ruce, přidal ještě: "Kdo ti píše?" Než Lily stihla něco říct, ozvala se z obýváku Petunie: "Nevím, co dostala, ale vím, kdo asi bude ten Sev! To je určitě ten bláznivý Snapeovic kluk! Pořád jí vykládá nějaké nesmysly!" Lily si ale nenechala zkazit náladu a jen se dál usmívala a mlčky podávala tátovi dopis.
Tatínek se ale místo nadšení spíš čím dál více zachmuřoval: "Co je tohle za podivný vtip? Škola čar a kouzel? Nejhlavnější hlavoun? A jaká sova???"
Lily ho ihned začala uklidňovat: "Ale tati! To není vtip! Sev takový dopis taky dostal! Pojedeme tam spolu…" Tatínek se usmál a už vážněji povídá: "No, tak dejme tomu, že máš pravdu, mladá dámo, ale kde seženeš věci do školy a jak se tam vlastně dostaneš? Nebylo ještě něco v té obálce?" Lily se zatvářila provinile: "Moment, podívám se."
Vyšla na chodbu a vyndal z koše otevřenou obálku i ostatní dopisy - v tom návalu štěstí na ně prostě zapomněla. V kuchyni už klidně z obálky vyndala další dva papíry. Na jednom byl seznam učebnic a jiných potřebných věcí a na druhém, pro její rodiče bylo, jak se dostat do Příčné ulice, kde se vše nakoupí a jak se dostat na nástupiště 9 ¾ , odkud měl vyjet vlak do Bradavic. Lily, ač normálně byla trpělivá, ihned začala na maminku naléhat, aby se v nejbližší době vydaly do Příčné ulice.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jen tak někdo jen tak někdo | 26. ledna 2013 v 17:24 | Reagovat

to je super! :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama