Kapitola 1. Prázdniny se Sevem

13. srpna 2011 v 10:35 | Princess of stupidos |  Když Pobertové byli ještě Pobertové
Čao,
chci zkusit nějakou kapitolovku a tady je první díl... Už podle názvu vám musí být jasné, že se vše bude odehrávat v době studií Harryho matky. Jo, a u každého dílu budou 2-3 Pobertovká přísloví táákže:
1. Ranní ptáče určitě není Sirius.
2. Neříkej hop, dokud Sirius nepřeskočil, protože ten tě pak do toho potoka stejně shodí.
3. Kdo Snapeovi jámu kopá, nikdy do ní nespadne. Protože kopat jámu Snapeovi je bohulibý čin.
Ale teď už příběh:

"Ááááá!" ječela Petunie, která seděla na větvi stromu. Ačkoliv by se ale normálnímu pozorovateli mohlo zdát, že na ni musela dobrovolně vylézt, nebylo tomu tak. Kdyby totiž ten normální pozorovatel přišel o přesně 26 vteřin dříve, viděl by, jak Petunie nadává mladší sestře Lily a zezadu se k ní natahuje větev onoho stromu. A jak to z dálky pozoruje chlapec s černými delšími vlasy a křivým nosem a zjevně se dobře baví.
Lily koukala na svou starší sestru, jak se tam na větvi snaží udržet balanc a přitom si své výrazy vůbec nevybírá ze slovníku slušných slov. Bezradně se podívala na chlapce, který se pochechtával vedle ní, a nevěděla, jak se má tvářit ona… Něco uvnitř ji ponoukalo, aby se také smála, když však znovu pohlédla na Petunii, zželelo se jí jí.
Nakonec zvolila zlatou střední cestu: usmála se, jen se podívala na větev stromu a ta její sestru opět jemně postavila na zem. Jakmile Petunie ucítila pevnou zemi pod nohama, rozběhla se pryč se slzami v očích.
Chlapec vedle Lily se sice už nesmál, ale na tváři se mu usadil zlomyslný úsměv… Lily se na něj káravě podívala a řekla mu: "Severusi! To jí nemůžeš dělat. Víš, že ona se těch schopností bojí." Severus se nejdřív kajícně zadíval do země a pak zvedl hlavu: "Ale ona ti nadávala!" No a co, měla pravdu, mamka mi zakázala takhle na veřejnosti kouzlit!" "No dobře, dobře!" ukončí rozhovor trochu rozmrzele chlapec.
Lily ho už ale neposlouchala. Přemýšlela. Už to bylo přes dva týdny, co za ní tenhle kluk přišel a začal tvrdit, že ona je čarodějka a on kouzelník, začal jí vyprávět o škole, kam prý budou chodit - Bradavicích a ona mu sice nevěřila, ale nechala si navykládat o té škole spoustu příběhů. A vždy, když jí Severus nějaký takový řekl, jen se usmála a řekla: "Ty si umíš nádherně vymýšlet, Seve!"
Ze zamyšlení ji vytrhl Severus svou otázkou: "Už ti přišel ten dopis?"
"Jaký dopis?" nechápala Lily.
"No, ze školy přece!"povídá chlapec s obrovskou samozřejmostí.
"No, ne… A měl by?" otázala se Lily.
"Mě přišel dnes ráno, takže bys ho brzy měla dostat i ty…" odpoví prostě Severus.
"A opravdu ho přinese sova?" ptá se dívka a nijak nezakrývá svou zvědavost.
"No, mě ho přinesla, ale nevím, jak to bude u tebe, když jsou tví rodiče mudlové…" zamyslí se kluk.
Dívka si zavýskla: "Jé! Dopis z Bradavic! Já se tak těším!"a ještě se s obavami v očích podívala na chlapce: "A nevymýšlíš si, že ne?!" Kluk jen zavrtěl hlavou a řekl: "Ne, všechno je pravda, jako že se Severus Snape jmenuju!" Dívka už na nic nečekala, jen se rychle zvedla a už v běhu zavolala: "Ahoj, Seve!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jen tak někdo jen tak někdo | 26. ledna 2013 v 17:07 | Reagovat

:-) super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama